NAŠI MALI KUVARI

Recepti iz Nojeve barke

Bakin domaći sladoled

Iskusni mali kuvari iz "Nojeve barke" odabrali su pravo osveženje za ove tople letnje dane - domaći sladoled!

Sastojci

  • 6 jaja
  • 6 kašika šećera
  • 200 gr šlag krema
  • 400 ml mleka
  • 1 čaša kisele pavlake
  • 2 kesice vanilinog šećera (ili kašičica ekstrakta vanile)
  • Mleveni lešnik (po želji)

Priprema

Umutite jaja i šećer mikserom. Mutite najmanje 10-ak minuta kako bi masa postala velika i penasta. Zasebno umutite šlag krem sa mlekom, pola minuta najsporijom brzinom. Sjedinite ove dve smese kašikom. Nežno ih pomešajte kako ne bi izgubile penastu teksturu koju su dobile. Zatim dodajte pavlaku i vanilu.

Na kraju u smesu možete da dodate i mleveni lešnik, ili neki drugi sastojak koji je po Vašem ukusu, kao na primer mleveni keks, rendanu čokoladu ili slično. Smesu sipajte u činije i stavite u zamrzivač na nekoliko sati.

Prijatno!

© 2013- PU Nojeva barka