NAŠI MALI KUVARI

Recepti iz Nojeve barke

Zdravi mafini

Tea, Lenka, Stefan i Nikola su u novembru bili glavni kuvari, a njihov recept meseca su zdravi mafini.

Sastojci

  • 1,5 šolja prepečenog belog projinog brašna
  • 1,5 šolja integralnog pšeničnog brašna
  • 1 kašika fino samlevenog lana
  • 1 šolja krupnije samlevenog presnog lešnika
  • 1/2 kašičice usitnjene nerafinisane morske soli
  • 2 ravne kašičice praška za pecivo
  • 1/2 šolje suvog grožđa (ili seckanih smokava)
  • 3 šolje prirodnog soka od jabuke
  • 1,5 šolja iseckanog voća (jabuke, kruške, šljive) i/ili bobičastog voća (borovnice, maline, kupine)
  • Kašičica jabukovog sirćeta.

Priprema

Pomešajte prepečeno belo projino brašno sa integralnim pšeničnim brašnom. Dodajte samleveni lan, lešnike, so i prašak za pecivo. Operite suvo grožđe i potopite ga u toploj vodi na oko 5 minuta. Ocedite grožđe i dodajte ga u činiju za mešanje. Dodajte i sok od jabuke. Izmešajte temeljno. Ostavite da odstoji oko 10 minuta. Umešajte voće.

Ne mešajte previše voće, pogotovo ako koristite maline, da se ne raspadne i ne ugnjecavi. Nauljite malo kalupe za mafine (susamovim ili maslinovim uljem), pa sipajte pripremljenu smesu. Pecite oko 40 minuta, na 180 stepeni.

Prijatno!

© 2013- PU Nojeva barka