Mesečne
teme

Teme koje istražujemo u vrtiću Nojeva barka


Avgust '17

 Kako izgleda život na selu tokom leta?

Osnovni cilj teme bio je upoznavanje dece sa životom na selu tokom leta. Učili smo o tome kako ljudi žive na selu, koje su njihove obaveze i kako provode vreme. Naravno, učili smo i o životinjama na selu, koje životinje ljudi drže, čime ih hrane, kako se brinu o njima i sl. Upoznali smo se i sa radovima koje seljani moraju da obavljaju u bašti, na polju, u voćnjacima. Učili smo i o tome po čemu se leto na selu izdvaja od drugih godišnjih doba.

Najnoviji članci


Osećanja

| Mesečne teme

Inspirisani knjigom “Obojeno čudovište, tokom septembra i oktobra sa decom govorimo o osećanjima. Ovo je tema za koju su sama deca pokazala veliko interesovanje, a iako možda ne deluje odmah tako, to je tema koja je zaista opširna.

Rekreacija je naša letnja zanimacija

| Mesečne teme

Leto se zahuktava, temperature rastu, a mi smo u Barci pronašli način da se rashladimo i uživamo u letu. Proputovali smo svet, saznali nešto novo o našoj zemlji, a julu ćemo takođe biti aktivni kroz temu “Rekreacija je naša letnja zanimacija”.

Svuda pođi, kući dođi

| Mesečne teme

Kao što kaže stara izreka, posle dugačkog puta oko sveta konačno smo došli kući. Upravo to je i naziv naše mesečne teme za jun 2021. godine - Svuda pođi, kući dođi.

© 2013- PU Nojeva barka