Maj '15

Topli maj je bio idealan za temu „Šumsko carstvo".

Majskom temom „Šumsko carstvo" završili smo naš višemesečni segment „Priroda i društvo".

Cilj ove teme bio je da u deci podstaknemo njihovu radoznalost i potrebu da upoznaju i otkrivaju prirodno okruženje – biljni i životinjski svet u šumi. Takođe, da deca obogate svoje iskustvo o mestu i načinu življenja biljaka i životinja, kao i da obogate svoje perceptivno iskustvo posmatranjem, dodirivanjem, mirisom i slušanjem.

Rad u okviru ove teme podrazumevao je edukativnu animaciju o šumskom svetu od strane vaspitača, manipulativnu i vizuelnu improvizaciju životinja i biljaka, odlazak u obližnju Zvezdarsku šumu, posetu zoološkom vrtu, maskiranje i pretvaranje vrtića u šumu, kao i završnu predstavu u okviru našeg tradicionalnog maskenbala, u kojoj su deca svojom izvedbom pokazala roditeljima kako žive životinje.

© 2013-2020 PU Nojeva barka