Februar '20

U februaru idemo tragom životinja.

Februarska tema, za mešovite i predškolsku grupu nosi naziv Priče o životinjama. Cilj nam je da, u okviru ove teme, kroz glavne junake basni upoznamo decu sa osobinama ljudi i sa međuljuskim odnosima. Razgovaraćemo o razlikama između dobra i zla, učićemo kako se rešavaju sukobi i problemi, a bavićemo se i dramatizacijom određenih basni.

Predškolska grupa će, pored toga, tokom meseca februara učiti i geometrijska tela (valjak i kvadar) i geometrijske oblike (krug, kvadrat, trougao i pravougaonik).

U jaslenoj grupi će ovog meseca akcenat biti na podsticanju kreativnog izražavanja i razivijanju fine motorike, kroz različite tehnike slikanja i crtanja. U skladu sa tim, njihova tema za mesec februar se zove Kad mi čaramo, tad mi stvaramo.

© 2013-2020 PU Nojeva barka