Mesečne
teme

Teme koje istražujemo u vrtiću Nojeva barka


Maj '20

Tema kojom se bavimo u toku maja je Super heroji u borbi protiv nevidljivog.

Tema kojom se bavimo u toku maja je Super heroji u borbi protiv nevidljivog.

Tema kojom se bavimo u toku maja je Super heroji u borbi protiv nevidljivog. Kroz ovu temu želelimo da procesiramo sve ono što ima veze sa borbom protiv virusa Covid 19, ali ne samo to. Mnogo više želeli smo da podstaknemo decu da brinu o sebi, o svom zdravlju i da naučimo kako da se zaštitimo od opasnosti;da naglasimo da postoje super heroji koji nas štite i brinu o tome da nama bude dobro. Ti super heroji nisu samo Spajdermen, Betmen i drugi nego i lekari, važni ljudi koji menjaju svet, ali i mame i tate, bake i deke, i svi kojima smo dragi i koji nas vole i žele nam dobro i sigurno detinjstvo. Govorićemo i o tome koliko je važno da brinemo o drugima.

Pevali smo pesme kao što su “Peri ruke, peri ruke” od Branka Kockice, učili smo recitaciju-pesmicu od Čika Jove Zmaja – Prljave ruke, igrali smo se u dvorištu više nego unutra. Bili smo kreativni – ukrašavali smo zaštitne maske i rukavice i sproveli smo neke eksperimente sa decom, crtali smo virus, kao i super heroje...

Najnoviji članci


April '21

U aprilu i maju putujemo oko sveta za 56 dana.

Mart '21

Polako nam stiže proleće… doleće.

Januar '21

Voda, vazduh i zemlja & Nije deda, al je mraz.

© 2013- PU Nojeva barka