Mesečne
teme

Teme koje istražujemo u vrtiću Nojeva barka


Jun '20

Istraživali smo koji se to superjunak krije u uglu naše sobe – pauk!

Istraživali smo koji se to superjunak krije u uglu naše sobe – pauk!

Otkrivali smo opšte odlike i građu paukova, gde žive, kako izgledaju, po čemu se razlikuju, kako se hrane i druge osobenosti. Naravno, istraživali smo i koja je funkcija paukove mreže. Ovu temu smo takođe iskoristili da kod dece otklonimo strah od paukova, a u tome nam je bio od velike pomoći hrabri junak Spajdermen. Tražili smo paukove u našem vrtiću i dvorištu, i posvetili smo im punu pažnju.

Pevali smo razne pesme, igrali igre, a napravili smo i veliki broj zanimljivih kreativnih radova na ovu temu. Pravili smo čak i slatke poslastice u obliku paukova. Temu smo završili na svečan način, organizujući pravi mali bal pod maskama, naravno, pod paukovim maskama.

Najnoviji članci


April '21

U aprilu i maju putujemo oko sveta za 56 dana.

Mart '21

Polako nam stiže proleće… doleće.

Januar '21

Voda, vazduh i zemlja & Nije deda, al je mraz.

© 2013- PU Nojeva barka