Mesečne
teme

Teme koje istražujemo u vrtiću Nojeva barka


Avgust '20

U avgustu pravimo sveže letnje napitke.

U avgustu pravimo sveže letnje napitke.

I u avgustu nastavljamo sa letnjim temama. Dok smo mesec jul posvetili sladoledu, u avgustu ćemo pokušati sa decom da otkrijemo koji su to tajni sastojci letnjeg napitka. Upoznaćemo se sa načinom pripreme osvežavajućih napitaka; otkrićemo koji su sastojci potrebni da bi se napravio jedan osvežavajući napitak ili ledeni čaj; razlikovaćemo ukuse i mirise degustacijom letnjih napitaka; saznaćemo šta su to ceđeni sokovi i od čega se prave.

Pevaćemo neke stare pesme, a učićemo i nove. Čitaćemo priče o limunu, o Matildinom napitku, o gusenici koja nikad nije sita i druge. Igraćemo igre prepoznavanja po ukusu i mirisu, razne istraživačke igre. Crtaćemo i praviti limun i drugo voće od koga možemo da napravimo osvežavajuće napitke.

Jaslena grupa nastavlja temu od jula – Vodena bajka. Deca će se upoznati sa različitim namenama vode kroz eksperimentisanje i posmatranje.

Najnoviji članci


April '21

U aprilu i maju putujemo oko sveta za 56 dana.

Mart '21

Polako nam stiže proleće… doleće.

Januar '21

Voda, vazduh i zemlja & Nije deda, al je mraz.

© 2013- PU Nojeva barka