Mesečne
teme

Teme koje istražujemo u vrtiću Nojeva barka


Rekreacija je naša letnja zanimacija

Leto se zahuktava, temperature rastu, a mi smo u Barci pronašli način da se rashladimo i uživamo u letu. Proputovali smo svet, saznali nešto novo o našoj zemlji, a julu ćemo takođe biti aktivni kroz temu “Rekreacija je naša letnja zanimacija”.

Želja nam je da upoznamo decu sa letnjim sportovima kao što su plivanje, vaterpolo i odbojka na pesku. Putem knjiga i fotografija saznavaćemo koji su to letnji sportovi, šta nam je leti potrebno kada su visoke temperature. Govorićemo o tome koji su sportovi popularni u našoj zemlji leti, a koji u drugim zemljama. Kroz razne poligone i igre razvijaćemo spretnost, umešnost i timski duh kod dece. Razgovaraćemo i o tome kako se oblačimo leti i na koje sve načine možemo da se rashladimo.

Čitaćemo razne knjige i priče o sportovima, pevaćemo letnje hitove kao što su “Komarac”, “Ribar”, “Pecanje” , “Rekreacija”, “Jačajte mišiće” i druge. Igraćemo razne igre – memorije, igre loptom, takmičarske igre, organizovaćemo igre bez granica…

Pravićemo morsku dekoraciju i ulepšaćemo naš vrtić. A u goste će nam doći sportisti.

Najnoviji članci


Rekreacija je naša letnja zanimacija

| Mesečne teme

Leto se zahuktava, temperature rastu, a mi smo u Barci pronašli način da se rashladimo i uživamo u letu. Proputovali smo svet, saznali nešto novo o našoj zemlji, a julu ćemo takođe biti aktivni kroz temu “Rekreacija je naša letnja zanimacija”.

Svuda pođi, kući dođi

| Mesečne teme

Kao što kaže stara izreka, posle dugačkog puta oko sveta konačno smo došli kući. Upravo to je i naziv naše mesečne teme za jun 2021. godine - Svuda pođi, kući dođi.

Put oko sveta

| Mesečne teme

U aprilu i maju putujemo oko sveta za 56 dana.

© 2013- PU Nojeva barka